Facebook profilimi gezenler...

Sürekli gelen sorulardan biri, profilimi gezen insanları nasıl bulabilirim şeklindeki sorulardı. Facebook uygulamalardan bir tanesi dikkatimi çekti ve size açıklamak istedim. Bu uygulama yardımıyla profilinizi gezenleri "isim was here" şeklinde profilinizde yazacağını iddia ediyor. Ben kendim şahsen denedim ve yararlı bulmadım ama sizin isteğinize belki cevap verebilir diye düşündüm..Friend Tracker Uygulaması URL : http://www.facebook.com/apps/application.php?id=2870420358&b&ref=pd
Friend Tracker Uygulaması Yükleme : Üstteki adrese girilip sağ taraftaki "Add Application" ‘ a tıklama yolu ile uygulama yüklenir..
Friend Tracker Açıklama : Lets your friends leave an "[Name] was here" message on your profile. It is the only way to track the friends that visit your profile. Only friends who click the link can be tracked.
Yani;Profilinizi gezen arkadaşlarınızın "……. buradaydı" şeklinde mesaj bırakmasına izin verin. Bu profilinizi gezen arkadaşlarınızı izlemenizin tek yolu.Bu linke tıklayan arkadaşlarınız sadece izlenebilecektir..
Arkadaşlar size birkaç açıklama yapıyım.. Siz uygulamayı yükledikten sonra profilinizin sol altında üstteki resim çıkıyor.Ve gezenler o linki "tell this user you were here" tıklarsa, sizde alttaki linkten kimlerin gezdiğini öğrenebiliyorsunuz.. Yani gezenleri gizli bir şekilde göstermiyor. Bence anlamsız olmuş yani gizli bir şekilde kimlerin gezdiğini öğrenmek isteyen arkadaşların ihtiyacına cevap vermeyecektir bu uygulama.
Not : Yorumları okudum sayfadan,herkes gezen adam farkında olduğu için bir ilginç yanının olmadığını yazmışlar.Yani gezen farkında,link ortada ve gezilen farkında..Bence saçma bişey olmuş..

Hiç yorum yok: